שלום רב לאוהבי המוסיקה האינטימית פסטיבל קול המוסיקה

השנה יצרנו אפקט סינרגטי חדשני במונחים ישראליים, שרק שני גופים מובילים בתחומם ורעננים ברוחם כמו פסטיבל "קול המוסיקה בגליל העליון" והאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים יכולים ליזום ולקיים. בזכותו נכונו לכם, חברי הקהל הנאמן של הפסטיבל וקהלים חדשים הנוספים אלינו, חוויות מיוחדות בקשר שבין במה לקהל ובאיכות של האווירה הפסטיבלית שניתן להשיג באתר המעולה של כפר-בלום.

בתכנית האמנותית המוגשת לכם בזאת תוכלו למצוא קונצרטים קאמריים עם נבחרת מעולה של אמנים מחו"ל (רובם כבר מוכרים ואהובים על קהל הפסטיבלים בארץ) ומיטב האמנים הישראליים. כדאי לשים לב במיוחד לקונצרט המוקדש ל"סונטת קרויצר", לגירסה הקאמרית של הסימפוניה הרביעית של בטהובן (בכורה ישראלית), לקונצרט-הפרידה הכולל יצירות באך, מוצרט ובטהובן, ולקונצרט זוכי תחרות נגינת-הקונצ'רטו הכולל הופעת-סולו של הצ'לן הבינלאומי גארי הופמן בקונצ'רטו של היידן.

לצד הרפרטואר הקלאסי-רומנטי המקובל, משובצים בתכנית אירועים מיוחדים רבים – יצירות של משה זורמן בביצועי-בכורה, מדריגל-קומדיה (קומדיה דל'ארטה בצלילים) בהפקה בימתית, בכורות של "פורום המלחינות", ההצגה "איטרוף" של אלי גורנשטיין עפ"י דוד גרוסמן – הצגה ישראלית בעלת קווי-זהות עם "סונטת קרויצר" של טולסטוי, רסיטל הגיטרה של אמן הגיטרה הבינלאומי המלהיב רפאל אגירה-מוניארו (בהופעת בכורה בארץ), הקונצרט הייחודי של מכלול הקפריסים של פגניני עם הכנר הבינלאומי יהונתן בריק, ועוד ועוד.

בנוסף לכל זה – אני מעוניין להפנות את תשומת לבכם לפסטיבל הקצר של "קול המוסיקה לילדים", שיתקיים השנה בניהולה האמנותי של הבימאית יוליה פבזנר, ובו מגוון אירועים מקוריים לילדים ולכל המשפחה, חלקם בביצועי-בכורה מיוחדים לפסטיבל.

הצירוף של קורס-הקיץ הבינלאומי של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בניהולו האמנותי של צבי פלסר, לתוך מסגרת הפסטיבל שלנו – תביא איתו מגוון גדול של פעילויות פתוחות לקהל: כיתות-אמן, שיעורים, חזרות ואפילו קונצרטי-הפתעה בהשתתפות סגל-המורים הבינלאומי ועשרות סטודנטים מצטיינים מכל העולם.

להתראות שוב בכפר-בלום – באירוע החם ביותר של הקיץ,

קישור לאתר הפסטיבל

פייסבוק לצפון
פורטל התיירות לצפון