טיול משפחתי בצפון – טיול חורפי ברמת הגולן

נצא לטיול חורף עם המשפחה ברמת הגולן מדרום לצפון

הרבה משפחות מתלבטות בימים האחרונים בנוגע לטיול בצפון חרף מזג האוויר, איפה לטייל ומה לעשות?

קודם כל צריך להיות ברור לכולם- זה בדיוק הזמן לעלות לצפון, זרימות הנחלים מרהיבות, שלג החל לרדת בצפון הגולן, הכל ירוק ויפה, מתלבשים טוב ועולים צפונה, תענוג עכשיו.

ולמי שלא יודע איפה להתחיל ומה לעשות?

הכנתי לכם תכנית טובה לטיול מדרום הגולן לצפון דרך אתרי זרימות, שלג ונוף משגע.

מומלץ להתחיל את הטיול בצומת צמח לבאים מהמרכז, יש שם מתחם קניות וסופר מרקט להצטיידות גם ביום שבת אם צריך. משם תעלו לכיוון חמת גדר ובמקום להגיע לאתר תעלו לכיוון דרום הגולן על כביש 98. לאחר העליה המאתגרת עם הנוף המדהים של ירדן וחמת גדר מצד שמאל של הדרך תמצאו את חניון עין תאופיק.

כנסו עם הרכב עם השילוט פנימה ותגיעו לחניה קטנה עם שולחנות קק"ל ונביעה קטנה, מקום מעולה לארוחת הבוקר שלכם וכמובן לנקות אחריכם :-).

לאחר ששבעתם וקינחתם בקפה טוב תמשיכו על כביש 98 צפונה עם השילוט כ 10 דקות נסיעה ומשמאלכם תראו את מצפה השלום. כנסו והחנו את הרכב ובהליכה קצרה תגיעו לאחד מהמראות הכי יפים בארץ, כל הכנרת תהיה פרושה לפניכם. במקום עמדת השמעה על האזור וטיילת מקסימה לטיול כולל עם עגלות תינוק.

משם תמשיכו צפונה על כביש 98 המתחבר לכביש 808 לכיוון מושב אניעם, כמה עשרות מטר לפניו מצד שמאל כבר תראו את כל עם ישראל חונה, הגעתם למפל עיט ! מסלולון קליל ונחמד עם תצפית על המפל שברגעים אלה שוצף וגועש.

במקום נמצא בדר"כ "גזלן" עם קפה טוב, פיתות בטאבון ועוד..

משם בנסיעה צפונה קחו ימינה בצומת המפלים והתחברו שוב לכביש 98 העולה לכיוון צפון הגולן, בדרך תראו את טורבינות הרוח הענקיות מימין ותדעו שאתם בדרך… המשיכו עם הכביש וכבר תמצאו עצמכם כנראה בתוך אזור מושלג ומשם תוכלו לעלו צפונה יותר לישובים הדרוזים, לחרמון או סתם לעצור במקום נוח ובטיחותי ולשחק בשלג עם הילדים, רק שימו לב היטב לשילוט האזהרה המתריע על אזורי מיקוש בצד הדרך. למעוניינים לעלות צפונה יותר או באים מכוון קריית שמונה מומלץ מאוד לבקר בתצפית מפל סער שזורם ממש טוב כרגע.

בצפון הגולן ישנם לא מעט מסעדות ואטרקציות טובות בכל הישובים, טיולי ג'יפים ותומקארים, טיולי סוסים וסאגווי, שוקולד ויקבי יין טובים, פינות חי ובע"ח, עסקי תיירות לילדים ומשפחות ואתרי לינה וצימרים לרוב..

מצרף כמה תמונות לפתיחת התיאבון, שיהיה טיול נעים ותביאו בגדים וגרביים להחלפה, חובה !!!

רוצים עוד רעיונות ? כנסו טיולים בצפון

מפל עייט

מפל עייט בגולן

ט.ל.ח