טיול משפחתי בעמק קרוב למרכז

המלצה לטיול בנחל השופט, גן לאומי בית שערים ובית לחם הגלילית

,הפעם נצא לטיול משפחתי בעמק, את הטיול נתחיל בנסיעה מהמרכז לכיוון צומת מגידו שם נפנה שמאלה לכביש 66 וניסע עד שנגיע לפניה שמאלה מהכביש לכיוון פארק רמת משנה. ניסע עם הכביש בתוך טבע מדהים וייחודי מתחת לאלפי עצים מסוגים שונים כשהיעד שלנו הינו חניון החרובים. כשנגיע לחניון נחנה את הרכב ונתמקם באחד מעשרות שולחנות קק"ל המפוזרות בין העצים, נוציא את פק"ל הקפה ואין טוב יותר מזה לאכול את ארוחת הבוקר שהבאתם אתכם.

לאחר האוכל והקפה נכניס את הציוד לרכב ונצא לטיולון מעגלי קצר וכייפי של כ 30-40 דקות במסלול כייפי וקל המתאים אף לעגלות ילדים ומונגש לנכים. נתארגן על מים וכובע ונצא לדרך סלולה וכיפית כשלצד הדרך זורם נחל השופט בזרימה איטית ונעימה ומדי פעם נוכל לרדת לאחת מפינות הזולה ולשכשך במים  או לשבת לנוח על הספסלים המפוזרים לאורך הדרך. לאחר הליכה של כ 20 דקות נגיע לגשר עץ מקסים ומערה גדולה שם אפשר לנוח קצת, לשתות מים ולהצטלם…מכאן אפשר לחזור באותה הדרך(מומלץ לעגלות ) או לעלות קצת למעלה ושמאלה חזרה לחניון בדרך עפר נוחה להליכה.

נחל השופט

נחל השופט בפארק מנשה

נחל השופט

נחל השופט גשרון

לאחר שהתארגנו על הרכב ניסע לכיוון גן לאומי בית שערים, מדובר על גן לאומי של הרשות בו הכניסה הינה בתשלום, זו ההזדמנות לרכוש מנוי מטמון משפחתי איתו תוכלו לטייל חינם בעשרות מאתרי הרשות והגנים הלאומיים המפוזרים בכל הארץ, היתרון ברכישת המנוי מעבר למחיר הוא הרעיון שאם עשיתם אותו אז צריך לנצל אותו ולכן אני מבטיח לכם שאתם תטיילו הרבה יותר עם הילדים וזה שווה את זה ובגדול !

נצא מפארק רמת מנשה באותה הדרך שהגענו בצומת נפנה שמאלה לכיוון גן לאומי בית שערים שהינו אתר היסטורי מדהים מתקופת יהודה הנשיא. אתר נקי ומטופח שאינו גדול מאוד. בכניסה תקבלו חומר כתוב על האתר והנקודות החשובות והמעניינות לבקר בהם. זה הזמן לעודד ולהרביץ בילדים קצת היסטוריה ויהדות, שווה לקרוא קצת על האתר ולהכין את עצמכם. במקום מערות קבורה מדהימות ומבנים מרשימים, מדשאות וספסלים, פריחות יפות ומרכז שירות למטייל. לעיתים בסופי השבוע ישנם סיורים מאורגנים באתר, שווה לעקוב.

לאחר הביקור באתר תצאו עם הרכב ובנסיעה חזרה של שתי דקות תחנו את הרכב בצורה בטוחה בצד הדרך ותעלו למעלה לגבעת שיח אברק' שם תגיעו לתצפית מרשימה על כל עמק יזרעאל ותראו את פסל אלכסדנר זייד השמור המיתולוגי המשקיף על כל העמק. גם אכן זה המקום לספר לילדים קצת ציונות ואת סיפור הקמת המדינה, אגודת השומרים וההתיישבות.

בית שערים

מערות קבורה בית שערים

אלכסנדר זייד

פסל אלכסנדר זייד

לאחר שירדתם חזרה לרכב  וסעו לכיוון חוות דרך התבלינים במושב בית לחם הגלילית, קצת לפני הכניסה למושב מצד ימין של הדרך תראו שילוט לכניסה לשביל המוביל לחוות התבלינים הגדולה בארץ בה תמצאו מחבר ענק של תבלינים מכל העולם, צמחי מרפא, כלים ומוצרים לבישול ואפייה. בחווה מתקיימים לעיתים סדנאות לילדים ומבוגרים ושווה לעקוב.

לאחר שטעמתם מחליטות התה או את החלבה הטעימה וכבר הספקתם לגהץ את כ. האשראי ולהביא לדודה ולשכנה את התבלינים שחסרים להם צאו מהחנייה וחזרו לכיוון הכביש. שם תוכלו לפנות לתוך מושב בית לחם הגלילית, להחנות את הרכב ולטייל במושב בו תמצאו המון אטרקציות טובות, כמה מסעדות ואתרי לינה מעניינים או לחלופין סעו לכיוון שמורת אלוני אבא, בנסיעה קצרה תגיעו לחניה, תחנו את הרכב וזה הזמן להוציא את ארוחת הצהריים שלכם, לשבת באחד מפינות החמד ולהנות מהטבע המרשים. לאחר האוכל אפשר לצאת לטיול מעגלי בשמורת האלונים והלנות מפריחות יפהפיות וטבע נקי ומיוחד.

חוות התבלינים

זהו, הסתיים לו טיול כייפי בעמק אותו אפשר לעשות גם באמצע השבוע וגם בסופ"ש,

 לרעיונות נוספים כנסו: טיולים בצפון