טיול בר מצווה בצפון

מזל טוב, הילד הגיע למצוות…

נו, הבחור הצעיר הגיע למצוות, מתכנסים יחד כול יושבי הבית, נכנסים לכוננות בר מצווה…אבל מה עושים? איך חוגגים? מי מוזמן? איפה כמה מתי , למה?  אוף….חייבים להחליט.
פעם היה נהוג להזמין אולם, בורקס ועוף בתפריט, דרשה בתפריט, תודות להורים, לסבים,סבתות, מדינת ישראל ,חיילי צה"ל….זוכרים ?

היום כבר הסיפור אחר, רוצים לחגוג בת או בר מצווה לילדים, צריכים לחשוב אחרת, להיות "קולים", הילדים כבר מעלים בקשות ודרישות כאילו ואחרות, טיול גדול לחו"ל,מסיבה מפוצצת מועדון ריקודים לילדים ועוד..ועוד..כאן כבר הסיפור שונה, רוצים להיות מקוריים, שאף אחד חס וחלילה לא יעיז לשכוח את האירוע,צריך לחשוב טוב…אבל ממש טוב…..אופס יש רעיון!!!

טיול בר מצווה לצפון !!! נו , מה אתם אומרים ? איזה גאונים אנחנו? מה , לא? יאללה, החלטנו על טיול בר מצווה, נזמין את כול הכיתה של המתבגר, חברים טובים, קצת דודות מפה, חבר'ס אחרים משם והופ יש 100 מועמדים רציניים שיוזמנו להשתתף בטיול,יש,החלטנו!!  מכאן הדרך קלה יותר, לא ממש , אבל נראה שאנחנו בכיוון, קבענו תאריך לאחת השבתות הקרובות, ישבנו יחד שוב כול מקבלי ההחלטות הגדולים של הבית , כולל הפספוס הקטן בין הארבע שבמהלך כול "הדיון" רק מלמל ודרש..קיאקים…קיאקים, הוא זוכר את הטיול שעשינו שנה שעברה ,עשינו קיאקים בירדן, היה מעולה, הוא זוכר ורוצה קיאקים..טוב הוחלט על קיאקים. קצת חקירות בגוגל, אתרי תיירות ,ספקי תיירות,מה נעשה , איך נעשה ובסוף נפלה החלטה, מחפשים חברת הפקה המתמחה בארגון טיולים ואירועים בצפון, מקבלים רעיונות, מנהלים מו"מ ומחליטים, מתאים לנו..מחפשים..מצאנו.ישבנו עם החבר'ה מחברת ההפקה, נחמדים מאוד, מבינים עניין, לאחר כמה ימים קיבלנו הצעה לתוכנית של יום טיול הכוללת הסעות, כיף, אטרקציות, ארוחות,ליווי צמוד הכול כלול.

את היום פתחנו ,מוקדם בבוקר, נפגשים בחניה ליד הבית…קבוצה גדולה של "שוחרי טיולים", כובעים,נעלי הליכה, בגדים להחלפה, וכבר הפתעה ראשונה.. איש ההפקה שולף שקית ענקית וממנה מוציא חולצות מיוחדות אשר עוצבו עבור האירוע, תמונה של המתבגר ברקע, מגוון צבעים ומידות…החבר'ה מתלבשים..אחלה קטע.. ויוצאים לדרך בשני אוטובוסים מפוארים וממוזגים בכול אחד מדריך טיולים חביב ונחמד, מקבלים הסברים בדרך… ומה לא עשינו באותו היום..ארוחת בוקר בשטח, היה מדהים..ככה לפתיחת היום, החבר'ה נהנו לאללה, משם המשכנו להפתעה הבאה..אוף ההפתעות … הגענו לחורשת איקליפטוסים ענקית ,במקום חיכו איזה 10 חבר'ה, נראים רציניים כאלה,עם חולצות "מדריך", בין העצים היו מפוזרות מלא עמדות מיוחדות ,חבלים, רשתות ענק, קיר טיפוס, נשפנים וחץ וקשת ועוד. בקיצור חילקו אותנו לקבוצות לפי צבעי החולצות.. קיבלנו תדריך ויוצאים לדרך למשחק משימות בסגנון המרוץ למליון, אקשן טיפוס על חבלים, קיר טיפוס, משימות מיוחדות ומדליקות, כולם השתתפו כולל גם כמה דודות.. כולם היו בעניין, צעקות,צחוקים. כיף. תחרות ,היה אקשן אמיתי, נכנסנו לזה..אחרי איזה שעתיים שעברו כמו כלום..סיימה הקבוצה המנצחת, נשלפו פרסים, מלא קרטיבים וארטיקים ,כמובן, היה מזה כיף..לשבת בצל עם קרטיב צונן, לראות איך כולם נהנים, אחלה יום כיף..ממשיכים …המשכנו והגענו… לקיאקים..זוכרים ..קיאקים, התארגנו ונכנסנו למים, היה מגניב, דמיינו עשרות סירות זוגיות שטות יחד בתוך המים,צחוקים שפריצים,היה מגניב,כולם נהנו.סיימנו את הקיאקים והגענו חזרה..והופ עוד הפתעה…שולחנות עמוסים פירות טריים,אבטיחים,דובדבנים,שתייה קרה..התנפלנו כאילו אין מחר,היה בדיוק במקום..איזה הפתעה נחמדה ומעוררת תיאבון..

אפרופו תיאבון , עלינו על האוטובוסים ונסענו כמה דקות, הגענו למפרץ מדהים על חוף הכינרת, שולחנות ערוכים,מפות לבנות, סכו"ם נוצץ..ממש אירוע, מוזיקת רקע מתנגנת והאוכל מגיע..כמה אוכל היה שם, בשרים איכותיים, סלטים טריים,לחמים מדהימים, שתייה חופשית,בירות,יין למבוגרים,קינוחים מדהימים ,הררי גלידות , שוקולדים והפתעות..כמובן נשאנו דברים..מצגת למתבגר..כמה חברים מהכיתה הציגו הצגה קצרה ומשעשעת, היה תענוג לראות את פניו של המתבגר שלנו, את הצורה בה הסתובב ביננו כטווס מאושר, איזה כיף שבחרנו ביום טיול כזה.

זהו, עכשיו יושבים בבית אחרי כמה ימים, מסתכלים בתמונות מהטיול, היה כזה כיף,נהנינו מכול רגע, בלי לחץ ,בלי מתח, רק נהנינו, החבר'ה מחברת ההפקה היו גדולים, שיחקו אותה ונתנו לנו רק לבלות ואפרופו חברת ההפקה, גם בשורה התחתונה, כמה עלה התענוג כולו, תאמינו לי היה שווה כול אגורה, בהרבה פחות מעלות "בורקס ועוף" בילינו ביום מעולה ,קיבלנו מלא מחמאות ובטח גם מלא מתנות, כבר הספקנו לקבל טלפונים מהורים" מודאגים" ,המתבגרים שלהם רוצים גם יום טיול כזה לצפון..

טיול בר מצווה שייט קיאקים בירדן משחקי חבלים

 

פייסבוק לצפון
פורטל התיירות לצפון