טיול בצפון – טיול משפחתי מהנה בדרום הגולן

טיול נפלא בדרום רמת הגולן – אטרקציות ואתרים

סוג הטיול: רכב אזור הטיול: רמת הגולן עונה לטייל: כל השנה

דרגת קושי: קל מתאים לילדים? כן משך הטיול: חצי יום

אזור דרום הגולן אינו ממש מוכר לציבור הישראלי כיעד מרכזי לטיול ולמרות שבשנים האחרונות הפך האזור למטוייל יותר ויותר, נוספו המון אתרי תיירות ולינה והיום האזור ידוע כמרכז אטרקציות ברמת הגולן.
נתחיל את הטיול וניסע מצומת צמח בכביש מס' 98 לכיוון חמת גדר. לפני הפניה לחמת גדר נפנה שמאלה ונעלה בעליות המפותלות,לאט לאט ובטוח,תוך כדי נוכל להבחין באתר חמת גדר הנמצא מתחתינו,נוכל לראות את קו הגבול עם ירדן בצורה ברורה …והגענו למעלה.

מעט לקראת סיום העליה מצד שמאל של הכביש נפנה בזהירות לדרך עפר סלולה ומסודרת ל"עין עקוב" הנקרא גם עין תאופיק (ישנו שילוט הכוונה מסודר),פינת חמד הנמצאת בתוך יער מבוא חמה המשתרע על פני 1250 דונם חורש אקליפטוס,אורן ובוסתנים.

ניסע עם הדרך כמאה מטרים לפינת חמד מדהימה, שולחנות קק"ל לנוחיות המבקרים, תצפית נוף מדהימה לכיוון הכנרת ועמק הירדן ,ליד החניה נמצא נביעת מים מקסימה..תענוג.

בסמוך לחניון נמצא את שרידי הכפר הסורי "עין תאופיק" .ביער ישנה תשתית דרך עפר טובה ומסומנת המאפשרת טיול ברכב פרטי או רגלי לכל המשפחה.במקום ניתן לאכול ארוחת בוקר וקפה טוב ויאללה ממשיכים..נצא חזרה לכביש שהביא אותנו ונפנה שמאלה ,בתום העליות נגיע לישורת של מספר ק"מ, נחלוף על קיבוץ מבוא חמה ולפני קיבוץ כפר חרוב הנמצא משמאלנו,נפנה עם השילוט למצפה השלום, מצפה השוכן על שפת המצוק המשקיף על הכנרת,בגובה של כ 300 מטר וממנו ניתן לצפות על כל הכנרת, עמק הירדן, הרי הגליל העליון והתחתון,וביום טוב אף ניתן לראות את התבור..במקום נמצאת תחנת מידע אוטומטית המסבירה על האיזור וההסטוריה.

לאחר שצפינו בנופים המדהימים ניתן לצאת לטיול רגלי קצר לאורך מסלול הליכה מיוחד שהוכשר בשנה האחרונה כטיילת נוף המשקיפה לכנרת ומגיעה עד פאתי קיבוץ מבוא חמה השכן, ניתן לטייל לאורך הטיילת וחזור באותה דרך או לחלופין להשאיר את אחד הרכבים בנקודת הסיום מראש.

לאחר שסיימנו נחזור לכביש הראשי ונפנה שמאלה להמשך נסיעה,נעבור על פני קיבוץ כפר חרוב ובהמשך ולאחר כמה דקות של

כמה דקות ש נסיעה נבחין בשילוט במצביע על הגעתנו לעין פיק מצד שמאל של הדרך,מומלץ להחנות את הרכב צד הכביש ובצורה בטוחה ולרדת ברגל לכיוון השביל.נצא בשביל מסומן וברור (סימון של הקק"ל) הפונה שמאלה ,נלך כמאה מטרים ונגיע למקבץ בתים חרבים סוריים לשעבר. (כפר תאופיק ניטש ב1967).


נרד במדרגות בצורה זהירה,בשביל בין הבתים החרבים ופתאום ייפתח מולנו מסך ענק ומרהיב של עמק סוסיתא ,הכנרת במלוא הדרה. נביט במורד נחל עין גב,נוכל לצפות בבוסתנים המדהימים הנמצאים למרגלותנו.

עין פיק הוא שמו הקדום של המעין והכפר העתיק שהיה כאן בעבר , מצד ימין נוכל לראות את בתי ההרחבה הקהילתית של קיבוץ אפיק, ראשיתו של היישוב במקום הוא בתקופת התלמוד אולם עיקר מה שנראה כאן היום הנו מהתקופה המאוחרת ובעיקר הסורית.
בצד שמאל שלנו נבחין בחורבת בית עם חלונות גדולים מהן ניתן לראות מחזה מרהיב,כאילו תמונה מדהימה של הנוף הניבט מהחלון. נרד לאט במדרגות האבן בנמצאות משמאלנו,בזהירות רבה הישר לתוך בוסתני הפרות ולמטה נגיע לנביעת מים חיים, אזור מוצל ומדהים הכולל גשרון עץ קטן ומשם נמשיך בהליכה נוחה ונעימה לאורך המסלול המעגלי אשר מסתיים באותה נקודה בדיוק.

טיול קצר וכיף, פינת חמד אמיתית המתאימה לטיול בוקר קצר עם הילדים, לאחר הטיול ניתן להמשיך ולטייל

באזור דרום הגולן,הפתעות רבות מחכות לכם…….בהצלחה.

מעוניינים בעוד רעיונות? כנסו טיולים בצפון