ערב קולינרי לעובדים בנוף הכנרת

לפנינו חוויה רב חושית המשלבת צבעים, ריחות, נופים וטעמים ייחודיים, החוויה מתחילה מסיור חוויתי בבוסתן יחיד מסוגו ובו למעלה ממאה סוגים שונים של עצי פרי מכל העולם, בהמשך נתכנס ולאחר קבלת פנים קלה נצא למסע מרתק בעולם הבשרים המשובחים של רמת הגולן, במהלך הערב נלמד, נתנסה ונסעד את ליבנו ביין איכות ושלל בשרים משובחים. את כל הפעילות מלווה איש הפקה שאחראי על תיאום בין הפעילויות השונות ומענה  לכל עניין בזמן אמת והכול ברוחב לב וחיוך רחב כי אנחנו פשוט אוהבים את העבודה שלנו!!!

 נפגשים בבוסתן לבונה

הבוסתן ממוקם אל מול כנרת, בסמוך לכפר נחום וממורדותיו ניתן לצפות בכנסיות המשתרעות

למרגלותיו, במימי הכנרת השקטים ובהרי רמת הגולן שצבעם משתנה עם עונות השנה…בבוסתןלבונה למעלה מ- 100 סוגים שונים של עצי פרי ( 150 זנים) מיוחדים מכל רחבי העולם. סיור מודרךרב חושי בגן עדן, פינת חמד קסומה במדרון המשקיף לכנרת והרי הגולן, עצים מיוחדים אשר הובאו מכל העולם נטועים בינות הסלעים. הסיור כולל טעימות של שלל פירות הבוסתן (בהתאם לעונה),גלידות וליקרים המופקים מפירות הבוסתן – חוויה

נדירה ויוצאת דופן
     סדנת בשרים לקרניבורים אמיתיים 
 את פנינו יקבלו נשנושים איכותיים וקוקטייל  צונןלאחר התמקמות והתארגנות יפצח המנחה בשיעור מעורר חושים על עולם הבשרים.

השלב העיוני

במהלך  השיעור נלמד על שיטות גידול הבקר בעולם ובגולן בפרט, נלמד פירושים מדויקים למושגים מפוצצים שאנחנו מכירים מעולם הבשר, נקבל סדרת טיפים איך לבחור את הבשר שאנו קונים הביתה ועוד.
השלב המעשי
 נתפרס לאורך שולחנות העבודה, נצטייד בכלי עבודה מתאימים ונתנסה בהכנת שלל מנות בשריות – קבאבים שונים, המבורגר ביתי, סוגים שונים של קארפצ'ו, עוף בצורות שונות, נתחי אנטרקוט, סינטה, פילה, צלעות טלה ועוד… נלמד להכין רטבים מיוחדים וקלים להכנה. נתנסה בשיטות תיבול שונות, נצטרף לגריל מן ונלמד שיטות לצליית הבשר על הגריל, נלמד להכין עוד כמה דברים חוץ מבשר על הגריל, ננשנש בשרים ונלגום יין ובירה לאורך כל הדרך.

השלב הטעים

נסב לשולחן ארוך ומעוצב ונתכבד בשלל הבשרים שהכנו בליווי רטבים, תוספות מיוחדות מהגריל וסלטים צבעוניים. לאחר שהבטן תתמלא בבשר ויין

ותוך רביצה פראית, יוגשו המנות האחרונות בליווי קפה  ותה צמחים.

        
פייסבוק לצפון
פורטל התיירות לצפון